Keramická ochrana laku - AUTOGLYM

UHD Ceramic Coating je zatiaľ najtrvácnejšou ochranou laku od značky Autoglym. Keramický povlak vytvorí polotrvalú ochranu laku s bezkonkurenčným leskom a výdržou až 12 mesiacov. Pomocou tohto setu to zvládnete bez problému aj v domácich podmienkach.

Prípravok NIE JE vhodný na matné laky!

 

Set obsahuje:
-100 ml UHD preparation - prípravok na prípravu povrchu pred aplikáciou ochrany
-100 ml UHD ceramic coating - keramická ochrana laku
-1x UHD Ceramic Coating Applicator - aplikátor na nanášanie keramickej ochrany
-1x preparation cloth - utierka na prípravu povrchu
-1x Hi-Tech Finishing Cloth - utierka na finálne doleštenie po nanesení keramickej ochrany

 

Použitie:
Príprava laku prípravkom UHD preparation: Tento krok je nevyhnutný a veľmi dôležitý na to, aby keramická ochrana dôkladne priľnula k laku.

1. Uistite sa, že je karoséria čistá, suchá. Podmienkou je aj dekontaminovaná karoséria. Odporúčame dôkladné umytie auta šampónom a následnú dekontamináciu vhodným prípravkom (Magma, Intensive Tar Remover, Clay Kit - v závislosti od typu kontaminácie na laku). Pre dosiahnutie čo najlepšieho podkladu je vhodné v tomto kroku odstrániť prípadné škrabance alebo hologramy vhodným prípravkom (v prípade potreby je možné v tomto kroku použiť aj Scratch Removal Kit).
2. Postupne prejdite celú karosériu (tam, kde sa bude keramická ochrana aplikovať) prípravkom UHD preparation. UHD preparation slúži na prípravu povrchu - odstránenie vosku, sealantu, prípadne inej mastnoty z povrchu. Naneste produkt priamo na utierku (zelená utierka - preparation cloth) a systematicky prejdite v rovných líniach celý diel a následne všetky ďalšie diely, na ktoré budete ochranu aplikovať. Akékoľvek zvyšky prípravu zotrite suchou časťou utierky. Utierku môžete pravidelne otáčať, aby ste predišli premočeniu jej časti.

 

Aplikácia keramickej ochrany UHD Ceramic Coating
Predtým ako začnete, dôkladne si naplánujte proces aplikácie ochrany. Ideálne sa bude pracovať na ploche cca 50x50cm (priemerný diel). Teplota a vlhkosť prostredia ovplyvňujú čas schnutia a vytvrdnutia prípravku. Odporúčame na prvom dieli odpozorovať cca optimálny čas schnutia.
Prípravok sa začne odparovať ihneď po jeho aplikácii. Keď sa zdá, že produkt vytvoril malé guličky a začína sa vytvárať film, je vhodný čas na jeho pretretie a zaleštenie (červenou utierkou Hi-Tech Finishing Cloth). Počas teplejších dní to budú cca 1-2 minúty, počas chladnejších dní 3-5 minút. Riaďte sa tým, ako ste to odsledovali na prvom testovacom dieli.


1. Na nanášanie keramickej ochrany používajte priložený aplikátor (UHD Ceramic Coating Applicator). Na diely ho aplikujte v rovných líniach. Dbajte na to, aby ste nenanášali priveľké množstvo prípravku.
2. Po nanesení v spomínaných rovných líniach na diel priemernej veľkosti a ponechaní primeraného času na vytvrdnutie (1-5 min. ako bolo spomenuté vyššie), zaleštite pomocou priloženej červenej utierky (Hi-Tech Finishing Cloth).
3. Presuňte sa na ďalší diel a postup opakujte. Naneste primerané množstvo prípravku na aplikátor, aplikujte v rovných líniach na karosériu, nechajte vytvrdnúť a opäť zaleštite červenou utierkou.
4. Akonáhle prejdete týmto spôsobom celú karosériu, je vhodné otočiť auto, aby ste videli jednotlivé diely aj pod iným uhlom a mohli odhaliť prípadné nedokonalosti. Ak sa nejaké vyskytnú, doleštite to pomocou červenej utierky.
5. Na finálne vytvrdnutie je potrebné auto ponechať aspoň 4 hodiny v suchom a bezprašnom prostredí.
6. Auto neumývajte najbližších 24 hodín od aplikácie.

 

Poznámka: Ak ste prípravok nechali schnúť na karosérii príliš dlho, môže byť náročné ho rozleštiť. Ak sa to stane, jednoducho pridajte opäť prípravok pomocou aplikátora na malú plochu a ihneď to rozleštite (červenou utierkou).
Akékoľvek zvyšky produktu odstráňte z nelakovaných plôch/dielov (nelakované plastové diely, okná, svetlá a pod.) pomocou prípravku UHD preparation ešte predtým, než to vytvrdne. Keramická ochrana nie je vhodná na použitie na nelakovaných dieloch, ani na matných lakoch.